Пандевци ја надиграа ЦСКА Софија на подготовките во Турција, четири пати им ја тресеа мрежата (видео)

614

Струмичкиот фудбалски прволигаш Академија Пандев со 4:0 ја надиграа ЦСКА Софија во последниот меч во рамките на подготовките во Анталија Турција. Сашко Пандев, финецот Садик Бакр кој е на пробра кај пандевци, Бојан Димовски и Пепи Ѓеоргиев беа стрелци на головите за струмичани кои утре се враќаат од Турција

Доста квалитетен меч во кој составот на стратегот Стојчев се покажал во одлично издние како завршница од контролките во Турција. Според информациите во ниту еден момент струмичани не потклекнале пред големата ЦСКА . Одиграле доста мудра игра со многу комбинации во нападот но и цврста одбрана а не искористиле и неколку други шанси

Головите од мечот ЦСКА – Академија Пандев може да се видат ТУКА

Академија Пандев во Турција одигра четри контролки. Ремизираа со екипите на Нови Пазар од Србија и рускиот Своетов Самара а пораз претрпеа од косовски Лапи

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.