Пандевци со победа го стартуваа пролетниот дел – во Скопје славеа против Македонија ЃП

731

Тимот на „Академија Пандев“ со победа го стартуваше пролетниот дел од првенството. Како гости славеа против „Македонија ЃП“ , против кои немаа победа речиси две години. Новото засилуевање грузиецот Мика Ергемлидзе во 74 минута ја донесе победата за струмичани кои пролетва ќе се борат да ја избегнат опасната зона во Првата лига во која заглавија во есенскиот дел.

Ова е четврта победа за Академија Пандев која сега има вкупно 15 бода и се искачи место погоре односно на 9 тата позиција на прволигашката табела. Следното коло се слободни а на 5 ти март му гостуваат на Шкупи.

За овој дел од првенството Академија Пандев донесе 10 тина засилувања а во клубот како нови газди влегува Брера Холдингс.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.