Пандевци со победа го почнаа третиот круг, славеа над Работнички во Скопје (видео)

1467

Академија Пандев со победа го почнаа третиот круг мечеви од Првата фудбласка лига на Македонија. На гостувањето во Скопје славеа против Работнички со 2:0 со што се реваншираа за поразот на замрзнатиот терен дома на стартот на пролетниот дел од првенството . Миловановиќ и Велиновски беа стрелци за победата на пандевци со која се одлепија од претпоследната позиција до утрешните мечеви.

Струмичани во текот на целиот меч беа подобри од тимот на Работнички.Миловановиќ го отвори резултатот откако промашија неколку зицери. Голманот Марко Јовановски беше одличен во финишот од првото полувреме кога одбрани пенал. Велиновски го постави конечниот резултат.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.