Пандевци со голот на капитенот Сашко Пандев, освоија бод на гостувањето кај Ренова во Тетово(видео)

1142

Академија Пандев без тројца стандардни првотимци освои бод на гостувањето во Тетово кај Ренова. Струмичани долго време имаа водство со голот на Сашко Пандев постигнат уште од осмата минута но мрежата на Чубраковиќ беше затресена на петнаесет минути пред крајот на мечот.

Ова е петто реми на пандевци во првенството а последната победа ја имаа против лавовотие на 23 октомври пред своја публика . Со скор од седум победи и два пораза и пет нерешени меча имаат 26 бода  и се втори зад Вардар од кога заостануваат 4 бода

Еве го голот на Пандев во осмата минута

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.