Пандевци со висок триумф против Работнички, хет трик на младиот Крстевски (видео од головите)

627

Фудбалерите на Академија Пандев славеа убедливо на гостувањето во Скопје против Работнички во рамките на второто коло од Првата фудбалска лига. Избраниците на Ѓорге Стојчев пет пати ја тресеа мрежата на домашниот состав и ги забележаа првите бодови оваа првенствена сезона

Младиот Ване Крстевски три пати ја тресеше мрежата на Работнички откако Томвоски го отвори резултатот а Јанакиески постигна автогол по центаршутот на Бојан Најденов кој заедно со Мите Цикарски се новите засилувања на струмичани.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.