Пандевци славеа против Раднички од Ниш во контролка на подготовките во Анталија

708

Фудбалерите на Академија Пандев кои се наоѓаат на подготовки во Анталија  забележаа победа во вториот контролен меч кои го имаат на програмта во Турција. Попладнево на еден од терените на спортскито комплекс салвеа против Раднички од Ниш со 4:1. Стрелци на головите  Акоста, Крстевски, Велиновски и Димоски

Ова е прва победа за избраниците на Васоски во овој зимски подготвителен период. Во Труција загубија минимално од Марица од Пловдив а веќе на 29 ќе играат со Зорја од Украина а ден подоцна со Кизилхар од Казахстан

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.