Пандевци претрпеа пораз во Скопје, Работнички славеше минимално, но дали голот е од офсајд ? (видео)

1166

Академија Пандев ја продолжи лошата резултатска серија и не успеа да извлече поволен резултат на гостувањето во Скопје кај Работнички. На арената Тодор Проески фудбалерите на струмичкиот прволигаш претрпеа пораз од 1:0, со гол кој според многумина е сомнителен. Како што тврдат истиот бил од недозволена позиција но судиите не досудиле офасајд на Виктор Велковски кој по нафрлената топка од Херера ја затресе мрежата на Чубраковиќ.

Ова е 8 ми пораз на Академијата која победа нема забележано од октомври минатата година. Оваа пролет од четри првенствнеи настапи имаат само бод по мечот без голови со Борец кога Југослав Тренчовски поднесе оставка. Денеска на клупата дебитираше тренерот Александар Таневски кој не успеа да извлече поволен резултат во дуелот со романтичарите.

Еве ја ситуацијата во 56 тата минута кога Велковски ги донесе трите бода за Работнички….

 

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.