Пандевци претпреа пораз кај фенерџијата Скопје и остануваат во опасната зона (видео од головите)

903

Имаа водство но претрпеа пораз. Вака може да се опише епилогот на Академија Пандев кај  гостувањето кај фенерџијата Скопје кој направи пресврт и славеше со 2:1. Академија Пандев по денешното коло го прокнижаа и деветиот пораз во првенството со кој и понатаму остануваат во т.н. опасна зона со оглед дека се закотвени на 8 позиција

Во 61 минута струмичани преку Томовски го отворија резултатот откако доби одлична топка од Димовски. Предноста траеше 10 минути кога Хајдари реализира за 1-1 а Димов ја донесе победата за Скопје.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.