Пандевци почнаа да се засилуваат, формата од утре ќе ја темпираат во Банско Бугарија

608

Академија Пандев објави дека деновиве во своите редови ги донесе напаѓачот Марко Ѓорѓиески кој настапуваше за Шкупи но и Душан Јоковиќ централен одбрамбен играч кој доаѓа од соседна Србија поранешен младински репрезентативец. Стојчев на стартот од подготовките кажа дека се рпеговара со по две имиња во нападот, средната и одбрамбената линија така што повеќе од сигурно дека ќе има и други засилувања

Марко Ѓорѓиески  во дресот на Шкупи даде 4 гола и запиша 7 асистенции има настапувано и во Борец од Велес, а во својата досегашна кариера има играно и во Србија каде беше дел од Вождовац и Раднички Пирот.

22-годишниот србин Душана Јоковиќ е поранешен играч на ФК Пролетер од Нови Сад , ФК Металац и поранешен репрезентативец на Србија У-21.

Пандевци веќе ги започнаа подготовките за новата сезона во која ќе играат во Конференциската лига на УЕФА за ривал ќе ја имаат Лехија Гданск од Полска. Тие завчера претрпеа пораз од косовскиот шампион со високи 6:1 а пдоготовктие ги продолжуват во Банско Бугарија каде се договорни уште контролни средби

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.