Пандевци освоија бод на тешкото гостување кај тетовска Шкендија

949

Академија Пандев освои бод на тешкото гостување кај шампионот Шкендија во Тетово со кого одиграа без голови. Струмичани одлично му парираа на тетовскиот состав и во текот на целиот меч беа раноправен противник. Имаа и неколку шанси, но не успеаа да го најдат вистинскиот пат до мрежата на Захов кој беше на висина на задачата. Закани имаше и од домаќините но нивните удари или завршуваа во рацете на Јовановски или надвор од голот

Ова е 6 то реми на пандевци кои остануваат во трка за излез во Европа. На своето конто имаат 11 победи 6 нерешени меча и 4 пораза и со вкупно 39 бода се на третата позиција на табелата.

Следното коло на свој терен играат со Борец на свој терен со што ќе биде заокружена втората фаза од Првата фудбалска лига на Македонија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.