Откријте го својот потенцијал за поголеми лични и деловни успеси – бесплатна работилница во Струмица на 7 мај

1854

,, Секој бизнисмен мора што побргу да разбере дека за да се успее во бизнисот треба да се работи паметно, а не напорно,,. Вака апелира Александар Кочовски  консултант и тренер за личен и организациски развој, кој соработува со преку 40 компании од Македонија. Кочовски со покровителство и организација на струмичката компанија ,,River Soft” идната недела на 7 мај во Домот на Културата со почеток во 17 часот ќе одржи бесплатна работилница на тема ,, Откријте го својот потенцијал” за постигнување на поголеми лични и деловни успеси 

,,Готов рецепт за успех непостои. Единствено што мора секој човек, конкретно оние што се определиле за водење на бизнис е континуирано да се едуцираат и постојано да прават промени. Секој бизнисмен мора што побргу да разбере дека за да се успее во бизнисот треба да работи паметно, а не напорно. Само два начини се возможни за да настапи промена во однесувањето на човекот, а тоа е голема криза или вториот преку континуирана работа на себе” вели Кочовски за Дрнка.МК и упати огромна благодарност од компанијата  River Soft

Компанијата River Soft застана зад ова работилница за да можат менаџерите да ги осознаат новите методи на мотивација и искорситување на потенцијалот за развој на бизнисот за што Кочовски упати огромна благодарност до Тони Костов од Ривер Софт кој го препозна бноите методи на организациско претприемништво                   (Тони Костов-менаџер на Ривер Софт)

Александар Кочовски има одржано бројни работилници, предавања и семинари, од областа на бизнисот и претприемаштвото, со преку 500 луѓе.

,,Сопствениците не се свесни за потенцијалот кој го имаат во себе и во своите вработени. Се е создадено два пати, еднаш како мисла и еднаш како дело. Компјутерите, мобилните телефони  до само пред неколку години непостоеја. А кој тоа го прави? Секако човекот. Затоа и велиме дека човекот е најголем потенцијал во еден бизнис. Мојата улога е да ги поттикнам да размилсуваат и делуваат на поинаков начин ”, кажа Кочовски

Тој апелираше до сите бизнисмени да се пријават на следниов ЛИНК и да бидат дел од работилницата

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.