Општина Струмица става втор асфалтен слој кај ,,Анска Река’’, следната недела нов асфалт на главната улица во Сачево

1524
Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски на својот ФБ страна објави дека на крстосницата на улиците ,,Младинска’’ и булеварот ,,Маршал Тито’’ почнало асфалтирањето со втор слој асфалт. Градежните активности се дел од предивдените активности на општина Струмица  за ставање нова асфалтна подлога на локалните улици согласно донесените програми за ова година.струмица
,,И денеска продолжија планираните градежни активности во градот. На крстосницата со улиците „Младинска“ и булевар „Гоце Делчев“ или позната како кружен тек ,,Анска Река”, започна асфалтирањето со втор слој асфалт на површина од околу 1.250 метри квадратни. Изминатите денови нов асфалтен слој беше ставен на улиците „Максим Горки“, „Атанас Караман“, „Орце Николов“ и дел од улицата „Дебарска“ со вкупна површина од околу 5.000 м2. Следната недела планирано е втор слој асфалт да се стави на главната улица во населеното место Сачево со површина од околу 2.000 метри квадратни,, објави градоначалникот на Струмица Коста Јаневски

 

 

 

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.