Општина Струмица изврши дезинфекција на јавните површини и урбаната опрема во градот(фото)

1052

Општина Струмица со сите свои ресурси е вклучена во спречувањето на ширењето на корона вирусот и заштита на здравјето на граѓаните.

Од раните утрински часови машински и рачно е извршена дезинфекција на градскиот плоштад и останатите големи јавни површини, најфреквентните сообраќајници во градот и комплетната урбана опрема.

Дезинфекцијата ја извршија ЈПКД „Комуналец“ и Територијалната професионална противпожарна единица, а истата ќе продложи и во наредните денови.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.