Општина Радовиш ја продолжува соработката со турската Тика

783
Градоначалникот Конузлов денес имаше работна средба со новиот координатор на  ТИКА, Хамер Омер Согут и неговите соработници.
Разговаравме за продлабочување на соработката и унапредување на условите за живот во нашата општина преку реализација на проекти од заеднички интерес. ТИКА останува посветена на решавањето на проблемите на ранливите категории граѓани во општеството и вложувањето во области како образование и здравство.
Им се заблагодарувам за досегашната плодна соработка и очекувам во иднина да ги продлабочиме нашите пријателски односи за доброто на граѓаните и просперитетот на нашите држави – истакна Градоначалникот на општина Радовиш, Герасим Конзулов.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.