Општина Радовиш го објави предлог Буџетот за 2023 за да можат радовишани да дадат свои сугестии и забелешки

172

Општина Радовиш на својата веб страна го објави Предлог Буџетот за 2023 на јавноста која може да направи увид но и да бидат доставени предлози и сугестии.

„Сите сугестии и забелешки од јавноста може да се достават на емаил: info@radovis.gov.mk или во архива во Општината, за да може да бидат земени во предвид и имплементирани пред доставување на Предлог буџетот до Советот“, велат од општината.

Предлог Буџет на општина Радовиш за 2023  (погледни) 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.