Во Пиперево асфалтирана улица кај Црквата, општина Василево најавува асфалтирање и на други локации

604

Со пари од сопствениот буџет, општина Василево асфалтираше улица во населеното место Пиперево во должина од 290 метри.  Како што не информираше градоначалникот на Василево Славе Андонов, станува збор за улица покрај Црквата која биле детектирана како потреба од страна на жителите од ова населено место и внесена во програмите кои ги има донесено Советот.

,, Со ова улица жителите на Пиперево добиваат подобра патна инфраструктура со која значително се подобруваат условите за живот. Улицата е покрај црквата во Пиперево со должина од 290 метри а средствата се обезбедени од буџетот на општина Василево во висина од 1 200 000 денари,, ни изјави градоначалникот Андонов

Како што соопшти градоначалникот, во наредниот период ќе почне со асфалтирање на на патот Старо – Ново Владевци во должина од 2 километри – проект вреден  20 милиони денари финансиран со средства од Светска банка.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.