ОК Џио Струмица ШАМПИОН – седма титула за струмичани !!!

2548

Одбојкарите на Џио Струмица уште една година ќе бидат на тронот во македонската одбојка откако вечерва во салата Парк ја одбранија титулата и го кренаа шампионскиот пехар. Во финалната серија, момците на Џио Струмица по втор пат славеа со 3:0 против кичевска Шутова што беше доволно да бидат крунисани во државни прваци за сезоната 2018-2019.

Ова е седма Шампионска титула за струмичани до која стасаа со 26 убедливи победи и два пораза од Вардар во полуфиналето и од Шутова во втората фаза. Џио Струмица пред неполн месец се закити и со КУП титулата

Четата на капитенот на струмичани Васе Михаилов – Ристо Николов, Стојан Илиев, Марјан Урдов, Славе Наков, Тиме Ричлиев и Ефтим Ричлиев беа момците кои го носеа главниот товар во првенството но и во завршницата и ги нарекуваат златни одбојкарски момчиња кои вечерва во салата Парк повторно пееа

Срцето му чууука… Цел живот сум тууука……Плаво бела боја, е и крвта моја…..

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.