Џио Струмица ја освои КУП ТИТУЛАТА, златните момчиња најавуваат и ШАМПИОНСКА!

1897

Џио Струмица ја одбрани  КУП титулата. Во спортската сала Парк во големото финале од ова натпреварување го надигра тимот на Универзитет Тетово. Струмичани со својата игра потврдија дека сеуште нема тим кој може да ги симне од одбојкарскиот трон во државата

Избраниците на Кире Ричлиев демонстрираа за класа подобра игра од тетовчани кои се убидуваа да држат резултатска контрола во финалето. Но подржани од публика, златната генерација струмички одбојкари, која неколку сезони доминира во мак одбојката не дозволи изненадување. Славеа со 3:0 во сетови.

За Џио Струмица ова беше десетто финале а во своите витрини ја однесоа седмата КУП титула

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.