ОК Струмица неприкосновен, слави нова КУП титула ( ФОТО)

576

Одбојкарите на Струмица 47&72  без проблеми го совлада Вардар со 3:0 во сетови и дојдоа до осмиот КУП пехар во својата историја. Струмичани потврдија дека се фаворити и неприкосновени во македонската клупска одбојка.

Вардар колку толку парираше само во првиот сет кога прокнижи 21 поен. Во продолжение четата на Кире Ричлиев им остави 12 и 17 поени.

Ова е 16 титула за ОК Струмица.

fotoFOT

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.