Од сабота се затвораат сите пазари во Струмица за заштита од ширење на коронавирусот

1222

Сите пазари на мало и големо во Струмица по препорака на Општинскиот штаб за заштита и спасување, од сабота ќе бидат затворени, информираат од општината која го задолжи ЈПКД Комуналец да ја примени ова одлука. Ова значи дека од сабота 28 марти, зелените пазари на мало и големо и сточниот пазар во Струмица нема да работат.

,,Се известуваат сите граѓани дека од сабота, 28 март, сите пазари за прехранбени и земјоделски производи на отворено „Чешел“ „Кантон“ и Кванташкиот пазар ќе бидат затворени. Општинскиот кризен штаб апелира до граѓаните за разбирање и почитување на оваа и сите останати мерки кои се преземаат за заштита од ширењето на корона вирусот,,  стои во информацијата од општина Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.