Одобрени се 2.100.000 денари за реновирање на ООУ ,,Кирил и Методиј“ во радовишко Ораовица.

596

Училиштето аплицираше на јавниот повикот на МОН за финансирање на проекти за реновирање на училишни објекти и со Општинска поддршка апликацијата е одобрена.

Создаваме подобри услови за учениците и вработените во образовните институции. Вложувањето во образованието останува наш приоритет, објави градоначалникот Конзулов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.