Одбојкарите на Џио Струмица се прошетаа во Тетово – за неполн час славеа против Шкендија

1440

Момците на Џио Струмица забележаа лесна и убедлива победа од 3:0 во сетови против Шкендија во Тетово. Избраниците на Кире Ричлиев на домашните одбојкари им препуштија само 28 поени во сите три сета кои ги добија со 25:6, 25:10. 25:12. Ова е трета победа за актуелниот шампион кој заедно со Вардар од Скопје и Универзитет од Тетово ќе бидат конкурентите за висок пласман ова одбојкарска сезона

Следното коло струмичани играат со Дибра Волеј од Дебар. Од таборот на Џио Струмица информираат дека сеуште траат уписите за одбојкари родени 2005, 2006, 2007 и 2008 година кои ќе бидат под менторство на тренерот Кирил Ричлиев, при што сите што ќе бидат дел од шампионскиот тим нема да плаќаат никаква чланарина бидејки тренинзите се бесплатни.

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.