Новогодишен базар во Дојран, стаса и Дедо мраз со украсено возило за радост на дечињата! (фото/видео)

1917

За првпат во Дојран, во организација на општината се организираше Новогодишен базар на кој се продаваа рачно изработени украси а настапија и дечињата од ООУ ,,Кочо Рацин,, и детската градинка ,, Кокиче” од ова општина се со цел, со песна и радост да се испрати тековната и да се дочека Новата 2023 година.

Паралелно во Дојран со украсено противпожарно возило во новогодишен декор стаса и Дедо мраз кој подели пакетчиња на дечињата.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.