На патот кон Плачковица во Радовиш, повредена малолетничка откако во неa удрило патничко возило

2510

Министерството за внатрешни работи информира дека на 28.10.2022 во 11.30 часот на регионалниот пат Р2431 кон планина Плачковица во Радовиш патничко моторно возило „опел астра“ без регистарски ознаки управувано од К.Б.(19) од Радовиш удрило во малолетеничка од Кавадарци.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобилa малолетничката кои и биле констатирани од лекар во Клиничкиот центар Струмица. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Радовиш.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.