Наковски Волеј не го дава врвот, славеше и против шампионот Јанта за нови три бода

1785

Одбојкарките на Наковски Волеј ја забележаа и осмата победа во шампионатот откако вечерва славеа победа од 3:1 во сетови против Јанта актуелниот шампионат од псоледната сезона со што го комплетираа 10 тото првентвено коло.

Струмичанки лошо почнаа дуелот препуштајки им го првиот сет на гостинките. Но во продолжението избраничките на Хари Наковски не дозволија кикс. Одиграа доволно добро за да ја контролираат играта и резултатот во своја корист и да дојдат до новите три бода на своето конто.

Со ова победа Наковски Волеј и понатаму е на втората позиција зад Работнички. Тие се двата тима кои се сметаат како фаворитите за годинашниве титули а од почетокот на првенството покажаа најмногу досега.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.