Наковски Волеј и Струмица Жени со убедливи победи ja стартуваа новaта сезона

503

Викендов стартувашe одбојкарското првенство во женска конкуренција во која Струмица ќе партиципира со две екипи кои за оваа сезона најавуваат повторно висок пласман и борба за титули.  Наковски Волеј и Струмица Жени се екипите кои ќе играат со намера да не бидат само обични креатори во прволигашката конкуренција.

Наковски Волеј во гости кај Вардар Жени славеше со 3:0 во сетови (25:10, 25:09, 25:11) а со идентичен резултат дома Струмица Жени ги помина Фит Фан Волеј (25:21, 25:14, 25:19).

Освен овие четири екипи, во Првата лига се и тимовите на Работнички, Јанта, Младост и Вардар ЕМ. Првото меѓусебно соочување на двата струмички прволигаши во женска конкуренција е на 16 ти декември

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.