Младите на Џио Струмица ШАМПИОНИ – без пораз ја заокружија сезоната

1106

Младинскиот состав на Џио Струмица го освои Шампионатот во својата конкуренција во ова наптреварувачка сезона, откако во големото финале во завршниот турнир славеше победа против Борец од Велес со 2:0 во сетови. На завршниот турнир учествува младинските екипи на Џио, Пробиштип, Борец и Јанта Волеј како најдобри тимови од своите групи.

,,Во полуфиналето,  славевме победа против тимот на Порбиштип а во вториот полуфинален меч се сретнаа тимовите на Борец и Јанта во кој младите од Велес беа подобри. Во големото финале нашите одбојкари  покажаа далеку подобар квалитет и доминираа во сите елементи на одбојкарската игра при што најавија уште многу светли денови на струмичката одбојка,, ни изјави Јане Попов стратегот на младинците

Младинскиот состав на Џио ова натпреварувачка сезона ја завршија без пораз. Изгубија само два сета во дуелите со Шкендија која не се најде во завршницата.

,,Вложувајќи во најмладите и правилното планско работење секогаш дава резултати’’ објави Џио Струмица на својата ФБ страна по освојување на златото на младите на Џио Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.