Младинките на Наковски Волеј по втор пат подобри од градските ривалки Виктори Волеј и Струмица Жени

1118

Младинките на Наковски Волеј по втор пат славеа победи над своите врснички од ОК Струмица жени и ОК Виктори Волеј и со максимален учинок влегуваат во следниот турнир за трето меѓусебно соочување, по што ќе се знае која од струмичките кипи ќе се најде во кругот за разигрување за титулата. Младинскиот состав на Наковски волеј со четирите победи над младинките на Виктори Волеј и Струмица Жени имаат 8 бода и се на добар пат да обезбедат добар старт во четвртфиналето за шампионскиот пехар во својата конкуренција.

Инаку во младинското првенство пријавени се вкупно 15 екипи кои се поделени во пет региони. Сите екипи меѓусебно играат по три натпревари по што согласно бодовите се формира табелата од осум најдобри младински состави во женската одбојка во Македонија кои потоа ќе разигруваат за титулата по пат на елиминација

Третиот турнир ќе биде за две недели кога домаќин ќе биде ОК Виктори Волеј

фото ФБ ОК Наковски Волеј

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.