Митровски, Цикарски и Трајков ја донесоа втората победа на ,,пандевци” (видео од головите)

622

,,Пандевци“ ја запишаа втората победа во првенството откако денеска на стадионот Благој Истатов славеа со 3:0 против Скопје. Митревски, Цикарски и Трајков беа стрелци на головите за Академијата која на своето конто прокнижа нови три бода.

Струмичани уште во 12 минута го отворија резултатот. Манев биеше во пречката и топката стаса до Митревски кој ја пласираше во мрежата на Митровски. Со овој резултат заврши првото полувреме. Во второто новото засилување на Академија Пандев , Мите Цикарски го постигна својот деби гол во дресот на пандевци а конечниот резултат го постави младиот Димитар Трајков

Следното коло Акдемија Пандев во недела го пречекува тимот на Струга Трим Љум лидерот по пет кола во македонскиот шампионат

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.