МВР – Три лица се повредени во вчерашната сообраќајка во Радовиш и биле пренесени во Штипската болница

1800

Во вчерашната сообраќајка што се случи на булеварот ,, Александар Македонски” во Радовиш се повредени три лица, информираше МВР. Според нив на раскрсницата со улицата “Чеде Филиповски Даме“ патничко моторно возило “Лада“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Н.Ј.(41) од Радовиш, излетало од коловозот и удрило во ѕид.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Н.Ј.(38) од Радовиш, а со телесни повреди се здобиле возачот и уште еден сопатник-малолетник кои биле пренесени во Клиничкиот центар Штип за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Радовиш

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.