МВР приведе двајца струмичани и двајца гевгеличани, кај нив пронашла марихуана

5030

Во два одделни случаи полицијата вчера привела четири лица кај кои, како што информираше МВР била пронајдена марихуана. Во првиот случај лишени се од слобода двајца струмичани кај кои но и во возило ,,бмв’’ полицијата пронашла марихуана додека во вториот од слобода се лишени двајца гевгеличани . Полицијата не објави колкави количини марихуана се пронајдени кај лицата кои ќе добијат соодветни пријави.

,,На 19.03.2021 во 18.30 часот во место викано „Тумба” во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(31) и П.Г.(28), двајцата од Струмица. При нивен личен и преглед во возилото „бмв“, во кое биле двајцата, била пронајдена и одземена марихуана. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. Истиот ден – вчера во 21.30 часот во Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија ги лишиле од слобода Д.А.(20) и Д.Д.(20), двајцата од Гевгелија, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава,, стои во информацијата на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.