МВР за вчерашната сообраќајка кај Владевци каде три лица се здобија со потешки повреди

1643

МВР денеска излезе со соопштение за вчерашната сообраќајка што се случи меѓу населените места Владевци и Радичево во која три лица се здобиле со тешки повреди. Како што стои во билтенот на полицијата станува збор за патничко возило „бмв” со струмички регистерски ознаки, изгубил контрола и излетал надвор од патот при што три лица од Злеово и Восилавци радовишко се здобиле со потешки повреди

,,На 27.03.2023 година во 14.50 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на магистрален пат А4 Радовиш-Струмица, на делница од с.Владевци до с.Радичево, струмичко, Н.Р.(28) од с.Злеово, радовишко, управувајќи патничко возило „бмв” со струмички регистерски ознаки, изгубил контрола и излетал надвор од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатниците В.Л.(41) и Г.Р.(35), и двајцата од с.Воиславци, радовишко, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица,, стои во соопштението од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.