„Македонија на Европско“ – „ДНК“ направи песна за фудбалерите пред настапот на ЕП ! (видео)

1580

„ДНК“ со пријателите, пред настапот на Македонија на Европското првенство (ЕП) направи песна во чест на фудбалерите кои ќе ја преставуваат државата на едно големо натпреварување. Во спотот се појавуваат повеќе познати личности за да се симболизира единството на нацијата како поддршка на фудбалерите пред мечевите со Австрија Украина и Холандија

,,Од мало место, мала земја сме ние. Но тука сонце сјае, храбро срце бие. За нас ќе слушне сега цел свет, цела Европа’’ ..Ова се дел од стиховите на песната за кои автори се Панчо и Лазар Цветковски промовирана на социјалните мрежи. Песна која изобилува со многу емоции и поддршка на избраниците на селекторот Ангеловски кој исто така се појавува во спотот

Македонија утре игра против Словенија како последен тест пред заминувањето за Букурешт  Романија каде Македонија ќе ги одигра дуелите со Австрија и Украина но и против Холандија во Амстердам

фото: gol.mk

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.