Македонија Макс славеше против Ускана откако викендов го надигра и градскиот ривал Виктори Волеј

1640

Одбојкарките на Македонија Макс забележаа победа против Ускана во Кичево со 3:1 во сетови и се пробија на 4 позиција на табелата во втората група прволигаши. Според информациите, струмичанки прикажале подобра игра во текот на целиот меч иако изгубиле сет. Предводени од Марија Ричлиева која била енигма на сервисот и расположената Мила Сотировска која постигнала најмногу поени, Македонија Макс покажала дека не смее да се потцени и дека во своите редови има потенцијал

Инаку Макеоднија Макс победа забележа и во претходното коло против градскиот ривал Виктори Волеј со 3:0 во сетови (25:10, 25:15, 25:16). За Макс ова беше 6 победа во првенството кои ги забележа сите во втората фаза од натпреварувањето.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.