Кирил Ричлиев повторно избран за најдобар тренер во Струмица, на тронот Велков, Митев и Милев

1628

Стратегот на актуелниоt шампион – одбојкарите на Струмица, Кирил Ричлиев е прогласен за најдобар тренер на општина Струмица за минатата година.  Ова признаниe Ричлиев го добива веќе неколку години

,,Ветуваме нова двојна круна и ова сезона но и излез во некој од европските купови,, кажа Ричлиев

Второто место му припадна на тренерот на ЖФК Тиверија Славе Велков кој е тренер и на У17 репрезентација но наградата ја примија од клубот. Третото место на Изборот им припаднаа на тренерите на Струмица Жени и на Наковски Волеј Атанас Милев и Александар Митев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.