Кај Гевгелија шумски пожар, кај Радовиш пожар во оранжерии а во Струмица пожар во паркиран голф

1527

Три пожари се евидентирани во струмичката полиција во текот на вчерашните попладневни часови. Горело и се интервенирало во Гевгелија, Радовиш, Струмица. Кај Гевгелија синоќа било пријавено дека настанастанал пожар кај место викано „Јаворица“, атар на село Давидово, во кој горела нискостеблеста шума. Пожарот бил локализиран од екипа на Територијална противпожарна единица Неготино

Пожар имало и во котлара и сушара од оранжерии во Подареш радовишко. Вчера околу 17 часот и 25 минути бил пријавен пожар  на месноста викана ,,Крши оранжерии,,. Во пожарот биле опожарени кровната конструкција на објектот, како и предмети во внатрешноста. Од екипа на територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат, а увид на местото извршила екипа од радовишката полиција

Синоќа околу 20 часот бил пријавен пожар во патничко возило „Голф“ со струмички регистарски ознаки, кое било паркирано на паркинг простор на улица „Киро Минанов“ во Струмица. Од на екипа на Територијалната противпоарна единица Струмица пожарот бил изгаснат. Извршен бил увид на местото

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.