Кате сними спот за наградената ,,Гласот на љубовта” и од Питсбург Америка праќа ведрина и позитивна енергија (видео)

2301

Поранешниот вокал на музичкиот бенд ,,Легато” струмичанката Катерина Ристова , деновиве сними видео запис за наградената песна од Фолк Фест Валандово 2010 ,,Гласот на Љубовта” кој што го промовираше на својот Youtube канал. Станува збор за песна на Драги Станков со текст на струмичанката Натка Анчева, која Кате ја отпеа во склоп на групата ,,Легато” и ја однесе наградата за најдобар дебитант на тогашното издание на Фолк Фест Валандово.

На инсистирање на пријатели од Србија, видео матријалите се снимени на повеќе локации во Пистбургх а спотот го изработи студиото ,,Маласко” и Марко Маслаковиќ.

,, Гласот на љубовта одсекогаш ми била една од моите омилени песни, ама никако да биде испормовирана како што треба. Питсбург е местото дека што живееме и на иницијатива на наши пријатели од Србија одлучив да го снимам видеото овде, бидејки се пронајдов во песната. Сакам со ова песна да испратам малку ведрина и позитивна енергија во ова време невреме и верувам дека сите заедно ќе се избориме со ова пандемија,, ни каже Кате

Таа веќе неколку години живее во САД. Од минатата година стана и мајка. Вели дека спрема нови песни кои наскоро ќе ги објави

,,Имаме планови ама не сакам предвреме да зборува, бидејки не знаеме како ќе се одвива ситуацијата со вирусот. Инаку овој спот е само почеток на нови музички изненадувања и новитети, но само здравје да не служи сите и да ја победиме короната” ни кажа Катерина

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.