Кадетките и младинките на ЖФК Тиверија од Струмица без пораз станаа Шампионки – ги кренаа фудбалските трофеи ( ФОТО )

3798

Она што не им успеа на сениорките го направија младинските погони на ЖФК Тиверија од Струмица докажувајки дека во овој град професионално се работи во женскиот фудбал. Вчера на теренот со вештачка трева ,,Филип Лазаревски,, кадетките и младинките беа прогласени за шампионки во своите конкуренции

Младинките до титулата стигнаа со само еден нерешен резултат. На сите останати натпревари славеа победи за што говори и податокот за реализирани и примени голови. Имено младинките на  ЖФК Тиверија  постигнаа 74 а примија само 4 голови

Пехарот во име на Фудбалската Федерација на Македонија ги додели членот на Комисијата за женски фудбал Мишел Истатов кој го предаде пехарот и на кадетките кои пак  првенството го завршија само со победи и три примени гола додека постигнаа друи 62

Кадетките и младинките на ЖФК Тиверија ги предводи Александра Ристовска и Славе Велков кои заедно со управата на клубот упатија благодарност до спонзорите и подржувачите  но и до советниците при Советот на општина Струмица, претседателот Марјан Даскаловски и Градоначалникот на Општина Струмица Коста Јаневски

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.