Илиев: Изградивме модерна и современа спортска сала наменета за учениците но и за развој на спортот во Конче (видео)

1201

Градоначалникот на Општина Конче Благој Илиев со видео објавено на неговата ФБ страна ја промовираше првата спортска сала на територијата на ова општина, која може да ја користат не само учениците од ООУ ,,Гоце Делчев’’ од Конче туку и сите млади и љубители на спортот и спортски клубови. Соопшти дека салата е на површина од околу 650 квадратни метри опременаа со потребната спортска опрема, со што е реализиран еден од приоритетите во неговата програма, кој ќе биде во функција на учениците, младите но и на спортистите од ова општина

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.