Звучни имиња ќе настапат на Get EXITed забавата во Струмица која ќе биде во големиот парк на 7 септември

930

Познати светски и регионални музички имиња ќе настапат на првата Get EXITed забавата која ќе се одржи на 7 септември во големиот парк во Струмица. Како што објавија од општина Струмица на ова голема летна забава доаѓа една од водечките италијански техно ѕвезди Deborah De Luca, глобалниот хитмејкер, продуцент и DJ Mahmut Orhan,  неприкосновената балканска кралица на трапот Senidah и еден од најпознатите DJ-и со интернационална кариера Kristijan Molnar.

Наскоро ќе бидат најавени уште имиња, а влезот на оваа забава која ќе трае дури девет часа е слободен! Get EXITed во преубавиот град Струмица го најавува започнувањето на Exit фестивалот во Македонија, планиран за 2023 година

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.