За шест часа СВР Струмица казни 23 мотоциклисти

504

Во текот на вчерашниот ден  во периодот од 17.00 до 23.00 часот спроведена е засилена акциска контрола на територијата на СВР Струмица за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 23 возачи.

Казните се однесуваат на некористење заштитна кацига за време на возење, управување  без возачка дозвола,  истечени  сообраќајна дозволи, предизвикување големи бучави……

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.ОД МВР апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.