Заврши турнирот STREETBALL 3×3 – РАДОВИШ 2022, градоначалникот Ристов ги додели признанијата на најдобрите (фото)

365

Под покровителство на Градоначалникот и Советот на општина Радовиш, вчера заврши традиционалниот турнир во баскет STREETBALL 3×3 – РАДОВИШ 2022.

По одигрувањето на натпреварите по групи во Четвртокот и Петокот, во одлична спортска атмосфера и пред бројна публика во СРЦ „25 Мај“ беа одиграни полуфиналните и финалните натпревари.

Овогодишни финалисти беа екипите „HOME MADE“ од Гевгелија и „ИКО ЏИМ“ од Радовиш а првото место го освои екипата на „HOME MADE“ која се здоби со парична награда од 40.000 денари.

Третото место го оснои екипата „BARETTO“ од Велес а за најкорисен играч беше прогласен Никола Бојчев од Гевгелија.

Пехарот и медалите на овогодишните шампиони ги додели Градоначалникот на општина Радовиш, Ацо Ристов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.