Жител од Подареш радовишко лишен од слобода, бил пријавен за семејно насилство а нападнал и полицајци

2406

Синоќа во 21.20 часот во населеното место Подареш, радовишко, полициски службеници од Полициска станица Радовиш го лишиле од слобода Б.И.(27) од Подареш откако за него имало пријава дека сторил кривично дело ,,семејно насилство’’ а при контролата физички ги нападнал полициските службеници информираше МВР .Како што наведуваат од МВР по приведувањето, лицето е префрлено во Психијатриската болница Негорци кај Гевгелија

,,На 28.04.2020 во 21.20 часот во с.Подареш, радовишко, полициски службеници од Полициска станица Радовиш го лишиле од слобода Б.И.(27) од с.Подареш,  постапувајќи по претходна пријава дека истиот во 20.50 часот извршил кривично дело „семејно насилство“, по што пријавениот физички ги нападнал полициските службеници. Б.И. бил префрлен во Психијатриска болница Негорци – Гевгелија. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Радовиш. Се преземаат мерки за расчистување на случајот,, стои во информацијата од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.