Жител од Богородица гевгелиско лишен од слобода оти превезувал Турци со фалсификувани документи

4811
Полицијата уапси 68-годишен жител на село Богородица и двајца турски државјани кои биле во неговото возило бидејки биле со фалсифиувани документи соопшти МВР. Според полицијата настанот се случил утрово околу 1 часот по полноќ на автопатот А1 – клучка Миравци каде при контрола во возилото на 68 годишен жител од Богородица  биле пронајдени двајца турски државјани со фалсификувани исправи.

,,Во 01.00 часот на автопатот А1 – клучка Миравци, полициски службеници ги лишиле од слобода Т.С.(68) од с.Богородица, кој управувал патничко возило „мерцедес“, со гевгелиски регистарски ознаки, во кое ги превезувал Е.К.(35) и А.И.(25), двајцата од Р.Турција, кај кои, при контрола, било констатирано дека имаат фалсификувани влезни и излезни печати, со што сториле кривично дело „фалсификување исправа“. Лицата се предадени на полициски службеници од Полициска станица Гевгелија за понатамошна постапка,, стои во известувањето од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.