Едно лице тешко повредено откако со возило ауди излетале од патот кон струмичко Добрашинци

882

Вчера на локалниот патен правец кон населеното место Добрашинци струмичко излета патничко моторно возило ,,ауди а4” управувано од 40 годишен жител од населеното место Дрвош, соопшти МВР.  Како што информираа во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото кое било пренесено во струмичката болница

,,Вчера во 10.00 часот на локален пат за село Добрашинци, струмичко се случила сообраќајна незгода во која А.К. (40) од село Дрвош управувајки моторно возило „ауди А4“ со струмички регистерски ознаки изгубил контрола над возилото и излетал надвор од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото, кој е пренесен во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициска станица Струмица,, информираше МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.