Едно лице повредено во сообраќајка на автопатот кај Гевелија во која учествувале четири возила

2466

Вчера околу 13 часот на автопатот А-1, во правец од село Прдејци, гевгелиско, кон бензинска пумпа кај надвозник за оранжерии Негорци, се случила сообраќајна незгода. Во сообраќајката како што информираа од МВР учестувале три патнички возила и едно товарно при што едно лице е повредено а едно возило го напуштило местото на несреќата.

,,Се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило кое го напуштило местото на несреќата, патничко возило „фолксваген голф“, со гевгелиски регистерски ознаки, управувано од М.Ќ. (30) од село Прдејци, патничко возило „форд фиеста“, со српски национални ознаки, управувано од М.Б. (68) од Република Србија и товарно возило „цитроен“, со гевгелиски регистерски ознаки, управувано од Р.Ј. (27) од Гевгелија. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Ќ., возач на возилото „фолксваген голф“, констатирани во Медицински центар Гевгелија,, соопштија од МВР

Увид на местото на несреќата извршила екипа на Одделението за внатрешни работи Гевгелија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.