Дури 31 граѓанин од Струмица, Радовиш, Гевгелија и Валандово го прекршиле последниот полициски час, приведени 15 лица

2624

Ноќта на 29/30.03.2020 година на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица 31 граѓанин ги прекршил прописите и наредбите предвидени од страна Владата за време на епидемија,  односно ги прекршиле предвидените забрани за движење во определен период.

Четиринаесет од овие лица се затекнати на подрачјето на Полициската станица Струмица, десет на подрачјето на Полициска станица Радовиш, шест на подрачјето на Полициска станица Гевгелија и едно на подрачјето на Полициската станица Валандово.

Во просториите на полициските станици се приведени 15 лица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.