Дечиња од ООМУ „Боро Џони“ од Струмица пееа со Јелена Томашевиќ на нејзиниот концерт во Скопје (видео)

981

Детски хор при ООМУ ,,Боро Џони” од Струмица беа специјални гости на концертот на Јелена Томашевиќ во Скопје. Тие со неа како вистински професионални ги отпеаа песните ,,Име моје’’ и ,,Кошава’’ и добија громогласен аплауз од присутната публика присутна во салата на Националната опера и балет во Скопје.

,, Ве молам поздравете ги дечињата од музичкото училиште ,,Боро Џони” од Струмица. Децата се украс на светот и украс на концертот. Од срце Ви благодарам што ми го разубавивте концертот,,  рече Јелена Томашевиќ

Идејата дечиња од струмичкото музичко училиште ,,Боро Џони” да бидат дел од концертот на Томашевиќ произлегла од првите луѓе на ,,Нова травел” и ,,Бу кафе” по годинашниов концерт под маски на ова музичко училиште.

Еве дел од настапот на детскиот хор на Боро Џони од Струмица објавен на ФБ

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.