Две лица повредени во сообраќајка кај Добрашинци, интервенирале и пожарникари

528

Попладнево кај Добрашиници општина Василево се случила сообраќајка во која две лица се повредени. Како што информираа од струмичката полиција истата се случила на патот од Добрашинци кон магистрален пат А4 а во истата учествувало едно возило кое излетало од патот. Увидот треба да ги утврди причините за истата. Двете повредени лица со возило на брза помош се префрлени во струмичката болница.

За сообраќајката информираше и ТППЕ Струмица. Од таму на ФБ соопштија дека денеска околу 17,30 часот интервенирале со едно возило и шест пожарникари спасители на местото на сообраќајката.

фото: ФБ Пожарникари Струмица

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.