Да ги чуваме и негуваме боите на струмичкиот градски парк, велат од Showtime кои објавија ВИДЕО за неговите убавини !

2864

,,Парк полн со бои кои се вивнуваат во колоритниот рај на пролетта’’. Вака кусо го објаснува Георги Коначлиев еден од авторите на  триминутно видео кое ќе ве однесе во убавините и боите на струмичкиот градски парк. Станува збор за видео изработено од Георги Кончалиев и Кире Пиличев од Showtime кое има за цел, да ги потикне сите посетители да бидат грижливи и да го негуваат овој зелен појасво Струмица каде голем број струмичани рекреираат и одмараат.

,, Сакавме преку ова видео да ги презентираме убавините на струмичкиот градски парк но и да аламираме дека треба да го чуваме и негуваме. Сепак станува збор за зелен појас за кој одговорност освен институциите имаат и сите посетители. Сакаме  градскиот парк да ги има своите природни бои во вистинска смисла оти ретко кој град има така убав зелен појас кој е оплеменет и со урбана опрема’’ ни изјави Коначлиев

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.